CERESIT: Інструкція з утеплення фасадів

Фасадні системи Ceresit відносяться до систем утеплення “мокрим методом”. Якість системи утеплення – це насамперед якість складових компонентів. Компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» пропонує високоякісні клейові суміші, штукатурки, ґрунтовки та фарби, що виготовляються на сучасних заводах відповідно до стандарту якості ISO 9001:2000. А також високоякісні теплоізоляційні матеріали, дюбелі та склосітки.

Завдяки сучасним технологіям Ceresit пропонує широкий асортимент високоякісної продукції. Однак багато завдань на будівельному майданчику не можуть бути виконані за рахунок окремих продуктів та рішень. Тому Ceresit спирається на комплексні системи, компоненти яких ідеально поєднуються – від укладання плитки до фасадних та гідроізоляційних систем. Всі представлені системи Ceresit, характеризуються надзвичайно високим рівнем безпеки у використанні та простотою у застосуванні. Вищезазначене, своєю чергою, є економією часу та витрат споживача.

Зміст

Підготовка основ

Основа спочатку очищається від висолів, іржі, жирів та плісняви. З нього видаляється шар оздоблення, який втратив зчеплення з поверхнею конструкції. Використовуйте тут:

  • дробоструминні апарати;
  • струми води;
  • кирки, зубила, скрапелі, щітки;
  • електричні молотки;
  • ручні свердлильні машини.

Далі необхідно очистити великі вибоїни та тріщини основи, на які накладатиметься утеплення, від залишків зруйнованого матеріалу.

Укоси дверних та віконних отворів будівлі, що ремонтується, також очищають від штукатурки та облицювання. Зазвичай для цього застосовують зубила, скарпеля та молотки. Очищена поверхня ґрунтується складом Ceresit CT 17, а потім вирівнюється розчинною сумішшю Ceresit CT 29.

Грунтування вологопоглинаючих основ

Грунтування великих тріщин і вибоїн складом Ceresit CT 17 сприятиме не надто швидкому висиханню розчину, на якому кріпляться термоізоляційні плити. Так у Вас вийде максимальна міцність.

Дрібні та середні тріщини підмазують шпателем вручну. Поперечним рухом тріщина заповнюється розчинною сумішшю, а поздовжнім вирівнюється поверхня конструкції. Якщо на поверхні основи є дрібні подряпини або тріщини шириною до 2 мм, їх не обов’язково закладати розчином. Це стосується і нерівностей до 10 мм. Якщо ж вони перевищують 10 мм, необхідна грунтовка складом Ceresit CT 17 і вирівнювання розчинною сумішшю Ceresit CT 29.

Якщо шар нанесеної суміші виходить дуже товстий для вирівнювання її поверхні, на стінку приклеюються шматочки утеплювача.

У разі появи грибів, моху чи порослі в процесі експлуатації будівлі поверхня очищається щітками, обробляється Ceresit CT 99, а потім висушується.

Всі подальші роботи з утеплення фасадів на поверхні можуть проводитися лише через три дні після закінчення підготовки основи. Укріплена теплоізоляція потребує максимально очищеної поверхні зовнішньої стінової конструкції.

Закріплення цокольних профілів

Профілі застосовуються із шириною полиці, що відповідає товщині плит використовуваного утеплювача. Перед кріпленням полички профілів обрізають пилкою-ножовкою. При цьому кут повинен становити 45° для полички, яка розташовуватиметься перпендикулярно до стіни і 90° для полички, паралельної стіні. Профілі кріпляться на відстані 300400 мм нижче за перекриття підземного поверху (підвалу) до цоколя будівлі. Використовуються дюбелі із шайбами ​​діаметром 6 мм, які монтують на відстані 35 см один від одного.

Закріплення теплоізоляційних плит

Нанесення розчинної суміші на ізоляційні плити

Клейова розчинна суміш наноситься на пінополістирольні плити утеплювача одним з наступних способів:

  • Смужний застосовується, якщо нерівності на поверхні не досягають 10 мм. Розчинна суміш наноситься на поверхню плити у вигляді смуг на відстані 20 мм від краю по всьому периметру плити, а потім посередині. Щоб уникнути повітряних пробок при наклеюванні, у смугах по периметру плити залишаються розриви.
  • Маячковий використовується, коли поверхня стіни має нерівності до 15,0 мм. Розчинна суміш наноситься на поверхню плити у вигляді смуг на відстані 20 мм від краю по всьому периметру плити шириною 60 мм та висотою 20 мм. А потім – у вигляді маячків діаметром 100 мм заввишки до 20 мм із розрахунку 5-8 штук на плиту (0,5 кв.м). Розмір плити — 0,5×1,0 м. Смуги за периметром повинні мати розриви.
  • Суцільний: поверхня стіни має нерівності до 5 мм. Розчинна суміш наноситься по всій поверхні плити зубчастим шпателем із розміром зуба 10×10 мм.

Нанесення клейової розчинної суміші на мінераловатні плити здійснюється лише суцільним способом. Необхідно, щоб після притискання плити до основи розчин покривав щонайменше 60% її поверхні. Коли суміш нанесена, плиту потрібно негайно встановити проектне положення, а потім придавити.

Проміжок часу між двома етапами не повинен перевищувати 20 хвилин. Плити слід приклеювати один до одного в одній площині. Відстань між ними має становити менше 2 мм. До затвердіння розчинної суміші необхідно видалити залишки. Через 3 доби після встановлення плит можна прийматися за пристрій захисного шару. Якщо склад не затвердіє, зачекайте ще кілька діб.

Приклеювання ізоляційних плит

Плити утеплювача зміцнюють на конструкції знизу нагору, встановлюючи перший ряд на перфоровані цокольні профілі. Щоб плита щільно прилягала до основи, потрібно її спочатку прикласти на відстані 2-3 см від проектного положення, а потім притискати за допомогою дерев’яного напівтерку, одночасно зміщуючи проектне положення. Після цього плиту не можна рухати, інакше з’єднання з основою може ослабнути. У разі неміцного приклеювання плиту потрібно відірвати, очистити її і стіну від залишків суміші, покрити тильну сторону плити новим шаром і заново приклеїти. При приклеюванні плит утеплювача до поверхні зовнішніх конструкцій, що захищають, не допускається попадання клейової розчинної суміші в шов між ними. Деформаційні шви між плитами утеплювача заповнюються пінополіетиленовими джгутами, круглими в перерізі, і закриваються герметиками.

Джгути повинні бути трохи більшими в діаметрі. Після установки в шов, вони повинні бути обтиснуті приблизно на 30% і за перерізом набути форми овалу.

Для нанесення клею Ceresit CT 84 слід використовувати пістолет. Тримаючи його балоном нагору, необхідно зберігати достатню відстань між розпилювачем і плитою для правильного нанесення клею. Завдаючи його по периметру плити, необхідно відступати приблизно на 2 см від країв. Роблять також додаткову смугу через центр плити, розташовуючи її паралельно довгим сторонам. Далі плиту притискають до основи довгою рейкою. У цей час можна коригувати рівність поверхні пінополістирольних плит.

Шліфування поверхні теплоізоляційних плит

До шліфування пінополістрилових плит можна приступати тільки після затвердіння клейової суміші, тобто через 2-3 дні. Можна використовувати тертку, обмотану грубим наждачним папером. Цим забираються перепади між площинами плит.

Влаштування армованого гідрозахисного шару

Додаткове зміцнення захисного шару в кутах віконних та дверних отворів

Кути прорізів додатково зміцнюють ще одним захисним шаром армуючої сітки з мінімальними розмірами 35×20 см. Шар додають для запобігання появі косих тріщин. Вони утворюються зазвичай від початку кута отвору.

Посилення кутів металевими профілями

Кути будівлі та укоси віконних та дверних отворів слід посилити металевими перфорованими куточками. Їх закріплюють за допомогою розчинової суміші Ceresit CT 85 (по мінераловатних плитах – за допомогою розчинової суміші Ceresit CT 190). Найбільш ефективним є використання куточків, що обклеєні в заводських умовах смугою сітки.

Додаткове зміцнення захисного шару на стінах першого поверху

На зовнішній стіні першого поверху слід повторити захисний шар додатковим шаром сітки, що дозволить уникнути механічних пошкоджень. Роботи слід винести щонайменше на 2 м над рівнем землі.

Влаштування основного захисного шару

До накладання основного захисного шару суцільним армуванням склосіткою можна розпочати після висихання додаткових укріплених шарів. За допомогою сталевої терки (напівтертя) рівномірно наноситься розчинна суміш товщиною близько 2 мм і шириною близько 1,1 м зверху вниз.

Укладання армуючої склосітки

На другому етапі сітка розрізається на потрібні по ширині шматки. Прикладається до свіжого розчину та рівномірно втоплюється. Рекомендуємо уникати сильного натягу та заглиблення до самої плити. Сітка повинна бути укладена між двома шарами суміші Ceresit CT 85 або Ceresit CT 190. Для укладання використовуйте сталеву терку або напівтерок. Сусідні смуги сітки повинні перекривати один одного на 5-10 см. Використовувати краще сітку зі скловолокна зі спеціальним просоченням, стійким до лугів, і сертифікат відповідності.

Нанесення другого шару по армуючій сітці

У черговій операції на свіжоклеєну сітку наноситься другий шар розчинної суміші товщиною близько 2 мм, щоб така перестала бути помітною. Поверхня цього шару потрібно якнайретельніше розрівняти сталевою теркою.

Формування кутів

Кути віконних та дверних отворів, а також кути будинку, найкраще формувати кутовий теркою.

Усунення дрібних нерівностей

Наступного дня захисний шар, армований сіткою, ще дуже міцний. У цей момент можна прибрати сліди від терки за допомогою наждакового паперу і, якщо є необхідність, закласти дрібні поглиблення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *